زمان کنونی: ۹-۲-۱۴۰۳, ۱۰:۲۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فوری : مشکل عجیب با مصرف پهنای باند
۱۸-۵-۱۳۹۴, ۰۱:۲۶ صبح
ارسال: #1
فوری : مشکل عجیب با مصرف پهنای باند
با سلام خدمت دوستان.
من با مشکل عجیبی روبرو شدم. ابتدا مشخصات سایت :
نوع: پایگاه خبری شهری در جنوب
جوملا 2.5
فالب رایگان shape 5
هاست اشتراکی سی پنل
سایت چند سالی هست که راه اندازی شده است و مشکل خاصی نبود تا اینکه از 3 ماه قبل با مشکل پهنای باند مواجهه شدیم.
در ابتدا IP هایی از اسرائیل پهنای باند سایت رو می خوردن.
یعنی یکدفعه می دیدی یک IP تا 40 گیگ رو یک روزه خورده. پهنای باند سایت خیلی زود تمام می شد.
برای رفع این مشکل با هاستینگ تماس گرفتیم و اونها گفتن که کدهای فایل .htaccess مخرب هستند و باید جایگزین شوند. اونها کد جدید دادند که IP مزاحم را می بست. اما مشکل این بود که سئو سایت نابود شد و از صفحات اول نتایج گوگل حذف شد

کدها رو برگردوندم و به جای آن افزونه امنیتی rsfirewall رو خریداری و نصب کردم و آی پی های اسراعیل رو بستم.
اوضاع خوب بود تا اینکه توی ماه گذشته کشورهای فرانسه، ژاپن، سوئد،ترکیه و چند کشور دیگه پهنای باند زیادی مصرف کردن یعنی از هر کشور چند آی پی دارن یکسره پهنای باند رو می خورد مثلا یک آی پی از فرانسه به تنهایی در یک روز 45 گیگ رو یک روزه مصرف کرد.
توی این مدت مجبور شدیم نزدیک 6 بار پلن هاستمون رو ارتقا بدیم تا سایت سرپا بمونه.

آخرش مجبور شدیم دوباره با هاستینگ تماس بگیریم. این بار یک فایل .htaccess بهمون داد که همه آی پی ها رو به غیر از ایران بسته بود.
اما باز هم از نتایج گوگل حذف شدیم و رفتیم صفحات 3 و 4 در حالی که همیشه اول بودیم.

احتمال جمله DDoss می دادم اما هاستینگ گفت آنتی دیداس رو سرور نصب هست.
از طرفی هاستینگ می گه مشکل از جوملا و افزونه های خودتونه. موندم آخه اگه مشکل از جوملا بود پس چرا قبلا نبوده.
حالا به نظر شما چیکار کنم؟
اگر آی پی ها رو نبندم سایت یک روزه پهنای باندش تموم میشه!
اگر هم مثل الان آی پی های کشورهای دیگه رو توی فایل .htaccess ببندم از گوگل حذف می شیم.
از طرفی سایت ما خبریه و دوست داریم از سایر کشورها هم بازدید داشته باشیم.
لطفا راهنمایی بفرمایید.
ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
صفحه 2 (<ارسال بالا اولین ارسال این موضوع است>)
۱۹-۵-۱۳۹۴, ۱۲:۱۲ صبح
ارسال: #11
RE: فوری : مشکل عجیب با مصرف پهنای باند
تنظیماتش رو به درستی انجام دادید ؟
راهکاری که بهتون گفتم رو انجام دادید ؟
امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۹-۵-۱۳۹۴, ۰۴:۱۶ صبح
ارسال: #12
RE: فوری : مشکل عجیب با مصرف پهنای باند
خب از کلود فلیر استفاده کنید . و حالت امنیتی رو روی حداکثر بگذارید . حملات تکراری از ای پی ها تکراری رو حذف میکنه . و مصرف پهنای باند هاست رو هم کم میکنه .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ثبت نام و فرستادن ایمیل و کامنت ها رو غیر فعال کنید . بلاک کردن ای پی ها کار اشتباهیه در مانیتورینگ سی پنل ببیند کدوم صفحه بیشترین بازدیدها ور داره اون رو با htaccess موقتا بلاک کنید .
حالت پولی کلودفلیر میتونه به طور کامل حملات ور دفع کنه از سایتتون مهمه اون ور فعال کنید .

مورد اخر هم اینکه بعد از همه این کارها مدتی طول میکشه تا حملات کم بشن .معمولا حدود یک ماه بعد نتیجه کارهاتون رو میبینید و چند ماهی طول میکشه تا وضعیت عادی بشه .
میتونید موقتا نظردهی رو برای مطلبهای مهم فعال کنید تا باتهای حمله کننده براتون نظر بگذارن کمی رتبه ی گوگل مطلب رو بهتر میکنه . فقط سریع قبل از فشار زیاد به سرور غیر فعال و نظرات ور حذف کنید .
 سپاس شده توسط Pourdaryaei ، پیام عمرانی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان