زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۰۹:۳۳ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه سايتمو بروز رساني و بهينه سازي كنم؟
۲۸-۷-۱۳۹۰, ۰۸:۰۵ عصر
ارسال: #1
چگونه سايتمو بروز رساني و بهينه سازي كنم؟
سلام
خسته نباشيد
من واسه بروز رساني و يهينه سازي سايتم بايد چه كاري انجام بدم راستش من زياد وارد نيستم ميشه منو دقيقا راهنمايي كنيد
امضاء سپيده استوار
زندگي چيزي نيست كه لب تاقچه عادت از ياد من و تو برود
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۲۸-۷-۱۳۹۰, ۰۸:۲۹ عصر
ارسال: #2
RE: چگونه سايتمو بروز رساني و بهينه سازي كنم؟
سلام

اگر منظور بروزرسانی امنیتی برای جوملا 1.5.23 است باید فایل بروزرسانی را اینجا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دریافت کنید و در روت جوملای خود آپلود کنید و کافیست فقط فایل رو Extract نمایید .

واسه بهینه سازی هم اگه برای موتور های جستجو هست

1 - باید ابتدا سئو پیشفرض خود جوملا رو فعال کنید و بعد پلاگین فارسی کننده لینک ها رو نصب نمایید .

2- کامپوننت نقشه سایت xmap رو نصب کنید و نقشه xml ایجاد شده را باعضویت در گوگل وبمستر به موتور جستجوی گوگل معرفی کنید .

3 - قفل کردن www . چون به سئو و رنک شما کمک زیادی میکنه .

4 -در قسمت تنظیمات کلی سایت کلمات کلیدی در رابطه با موضوع سایتتون رو وارد کنید و همچنین یه توضیحی از سایتتون هم در قسمت توضیحات سایت وارد نمایید .

هر کدوم را متوجه نشدید بگید تا بیشتر توضیح بدم .

زندگیتان سپید
امضاء vahid.exe
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
- دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
- دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط سپيده استوار ، Reza Ganji ، farjadp ، پیام عمرانی ، britneyfarsi ، محمد آهنگی
۲۸-۷-۱۳۹۰, ۰۸:۴۴ عصر
ارسال: #3
منظورتون اينه كه اول فايلو extract كنم بعد نصبش كنم؟
امضاء سپيده استوار
۲۸-۷-۱۳۹۰, ۰۸:۴۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸-۷-۱۳۹۰ ۰۸:۴۷ عصر، توسط Reza Ganji.)
ارسال: #4
نیازی به نصب نیست و فقط کافیه در روت یا پوشه ای که جوملا را نصب کردید اکسترکت کنید تا جوملای شما بروز رسانی شود !
بعد از اینکار در مدیریت جوملا نگاه کنید در بالا سمت چپ نسخه جوملای شما نوشته میشود !
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط vahid.exe ، farjadp ، britneyfarsi
۲۸-۷-۱۳۹۰, ۰۸:۵۱ عصر
ارسال: #5
منظورتون رو دقيقا نميفهمم يعني مثلا اون پوشه اي كه بار اول من جوملا رو نصب كردم اين فايلو تو اون پوش extract كنم
خداييش من يه كم گيج ميزنم
امضاء سپيده استوار
۲۸-۷-۱۳۹۰, ۰۸:۵۳ عصر
ارسال: #6
نقل قول: منظورتون اينه كه اول فايلو extract كنم بعد نصبش كنم؟

نه ببینید شما وارد هاست بشید و بعد وارد پوشه ای که جوملای خودتون رو درون اون آپلود کردید که اکثرا پوشه public_html است و بعد فایل بروزرسانی جوملا رو در همین پوشه public_html آپلود کنید و اگر کنترل پنل شما cpanel هست همین فایل بروزرسانی رو تیک بزنید و بعد روی گزینه extract کلیک نمایید .

و اگر از کنترل پنل دایرکت ادمین استفاده میکنید در جلو فایل بروزرسانی گزینه extract وجود داره و کلیک کنید .

با اینکار جوملای شما بروز رسانی می شود .
امضاء vahid.exe
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، farjadp ، britneyfarsi
۲۸-۷-۱۳۹۰, ۰۹:۱۲ عصر
ارسال: #7
اگر مشکلی در این مورد دارید نسخه جوملای فعلی و اطلاعات دسترسی رو برای من ارسال کنید تا براتون بروز رسانی کنم !
البته اگر از ما هاست گرفتید نسخه فعلی جوملا کافی است و من براتون بروز رسانی میکنم !
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط صابرمحمدی ، farjadp ، سپيده استوار
۲۸-۷-۱۳۹۰, ۰۹:۵۹ عصر
ارسال: #8
با سلام وحید آقا و تشکر از شما بابت جواب خوبتون و خانم استوار بابت سوال بجاشون
اگر میشه بفرمایید سئو پیشفرض خود جوملا رو چطور فعال کنم؟
قفل کردن www یعنی چی؟ و چطور باید قفلش کنم؟
 سپاس شده توسط سپيده استوار
۲۸-۷-۱۳۹۰, ۱۰:۲۱ عصر
ارسال: #9
با درود
با تشکر دوستان بابت پاسخ های مفید
در مورد سئو در انجمن بسیار بحث شده و به خصوصی در مورد www که در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببینید
ولی به طور کلی باید تغییراتی در .httaccess بدید
مثلاً کد زیر را بهش اضافه کنید تا www اضافه شود
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.farjadp.com$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.farjadp.com/$1 [R=301]

موفق باشید
مرتضی پورمحمد
 سپاس شده توسط vahid.exe ، Reza Ganji
۲۸-۷-۱۳۹۰, ۱۰:۲۲ عصر
ارسال: #10
نقل قول: اگر میشه بفرمایید سئو پیشفرض خود جوملا رو چطور فعال کنم؟

واسه فعال کردن سئو خود جوملا

این لینک در انجمن : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و اینم کامل ترش از سایت خودم مطالعه کنید :

و برای قفل کردن www

آموزش زیر را مطالعه کنید :

حتما تا بحال دیدید که

خیلی از آدرس های اینترنتی هم با www ابتدای آدرس و هم بدون www باز میشوند. مثلا هم با http:// example.com و هم با http:// www. example.com میتوانید به سایت دسترسی داشته باشید. این یکی از مواردی است که مانع از بالا رفتن پیج رنک سایت و به دنبال آن مانع از افزایش بازدید کننده میشود.

بعضی ها فکر می کنند که داشتن و نداشتن www موجب ایجاد دو آدرس برای موتورهای جستجو می شود این در حالی است که اگر یک سایت جوملایی داشته باشید و از پروتکل https نیز صرف نظر کنیم حداقل دارای 4 آدرس به شرح زیر است:

شکل معمول و استانداردی که توصیه می شود از آن برای معرفی آدرس صفحه اصلی سایت خود استفاده نماییم به صورت:

می باشد. اهمیت این موضوع در این است که اگر صفحه ی اول شما چهار آدرس متفاوت داشته باشد خیلی از پارامترهای مهم مثل میزان بازدید سایت شما و همچنین لینک هایی که به سایت شما داده می شود روی این چهار آدرس تقسیم می شود که اصلا برای سئو شما مناسب نیست. و برای این منظور بایستی قطعه کد زیر را به فایل .htaccess خود اضافه نمایید:

1- فایل htaccess. را در سرور خود پیدا کنید

2- کد های زیر را در ابتدای این فایل قرار دهید.

RewriteEngine On
# index.php redirect
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /index\.php\ HTTP/
RewriteRule ^index\.php$ http://www.yoursitr.com/ [R=301,L]
# Redirect non-www to www version
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^yoursitr\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.yoursitr.com/$1 [R=301,L]

3- فایل htaccess. را ذخیره کنید.

با انجام مراحل بالا شما موفق شده اید www را روی دامین خود قفل کنید .

دقت کنید که در کدهای بالا به جای yoursite.com آدرس خود را وارد کنید.

نکته1: اگر این کد روی سرور شما کار نکرد علامت های [NC] $ و \ را از خط دوم حذف کنید.

نکته2: قبل از انجام هر تغییری یک کپی از فایل htaccess. بگیرید تا در صورت خراب کاری بتوانید جبران کنید.

زندگیتان سپید
امضاء vahid.exe
 سپاس شده توسط احسان افشاری ، Reza Ganji ، btheme ، صدرا حسابی ، ariatm ، سپيده استوار
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان