پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام به دوستان گرامی

ضمن از تشکر از دوستان که زحمت میکشید و راهنماییهای خیلی خوبی رو ارائه میدید، هم سوال قبلیم که هنوز جواب ندادید رو دوباره میخوام بپرسم و هم یه سوال دیگه دارم
1ـ با استفاده از راهنمایی دو تا از دوستان تونستم توی طرح بندیهای کلاسیک و XHTML، آیتمهای فرم رو مقابل هم (توی یک خط افقی) قرار بدم اما هرچه کردم، نتونستم اینکار رو توی طرح بندی ریسپانسیو انجامش بدم (راستش این کار برای نسخه موبایل سایت اهمیت داره، چون وقتی از حالتهای دیگه استفاده میکنم، فرم توی نسخه موبایل ناقص دیده میشه و ترجیح میدم که توی نسخه موبایل آیتمهای فرم زیر هم دیده بشن) خواهش میکنم راهنمایی کنید که توی این حالت چه کاری باید انجام بدم؟؟؟

2ـ قصد دارم از قسمت خواص فرم بخش ایمیل کاربر رو فعال کنم تا بعد از اینکه فرم رو ارسال کرد، یک ایمیل به آدرسی که وارد کرده فرستاده بشه، برای اینکار از الگوی تنظیم ایمیل مدیر استفاده کردم اما هیچ اتفاقی نمیفته و ایمیلی برای کاربر ارسال نمیشه، خواهش میکنم راهنمایی کنید که این کار رو چطور باید انجام بدم؟؟
با سلام
من می خوام عبارت موجود در یکی از فیلدهای بانک اطلاعاتیمو به عنوان پیش فرض یکی از تکس باکس های فرمم قرار بدم. تمام راه های ذکر شده تو انجمن رو هم تست کردم نشده. من فیلد مورد نظر رو می تونم با استفاده از کد های زیر انتخاب کنم اما دستور نمایش اون رو نمی تونم درست بنویسم
//<code>
$db = JFactory::getDbo();
$query = $db->getQuery(true);
$query->select('SubmissionId');
$query->from('#__rsform_submissions AS r');
$query->where('r.UserId = 44');
//اینجا باید کد نمایش محتوای فیلد انتخاب شده رو بذارم که نمی دونم چی هستش
//</code>

ممنون میشم اگه کسی از دوستان کمکم کنه. موضوع خیلی فوری هستش و کل پروژه ام به خاطر این یه خط فرمان مونده
این کد رو امتحان کنید
کد:
//<code>
$user=JFactory::getUser();
$user=$user->get('name');
return $user;
//</code>

این کد برای نام و نام کاربری و ایمیل میشه استفاده کرد اما برای سایر فیلدها از داخل خوده سایت ار اس فرم جستجو کنید
سلام
دوست عزیز این کد درست کار میکنه ولی به درد من نمی خوره
این کد اطلاعات ثبت شده در جدول users که مربوط به کاربر جاری باشه رو استخراج می کنه. ولی کدی که من لازم دارم می خوام اطلاعاتی که تو سایر جداول مثلا rsform یا ... ثبت شده رو استخراج و نمایش بده
ممکنه کد کامل کانکت شدن به بانک اطلاعاتی رو بهم بگین؟
راستش من با دستورات mysql تونستم این کار رو انجام بدم ولی مشکلی که هست اونجا هم نمی دونم چظوری محتوای متغییر جدید رو به تکست باکس موجود تو فرمم انتقال بدم
من کد زیر رو تو یه صفحه خالی نوشتم و تونستم از طریق اون اطلاعات مورد نشرم رو بگیرم و همونجا نمایش بدم ولی چیکار کنم که این اطلاعات تو یکی از تکست باکس های فرمی که با اراسفرم طراحی کردم بعنوان متن پیشفرض قرار بگیره؟
کدی که نوشتم:

کد:
$link = mysql_connect("localhost","sajh_saidjar","jhjka})X{5vZ;");
if (! $link) die("Could not Connect To Database");
mysql_select_db(sajh_saiddabas,$link) or die ("could not open $dbname : ".mysql_error() );
$result = mysql_query( "SELECT * FROM yf9sj_rsform_submissions WHERE UserId=44" );
$num_rows = mysql_num_rows( $result );
$arow = mysql_fetch_array( $result );
print "$arow[UserIp]";
echo $arow[UserIp];
mysql_close( $link );
صبح دوستان بخیر

قبل از هرچیز از جناب بهارلو بابت ایجاد این تاپیک تشکر و قدردانی می کنم .
راستش مشکل من در مورد وضعیت قرار گیری المان های فرم است مثلا تصویر ضمیمه رو ببینید دکمه های رادیویی خوب کنار هم قرار نگرفتند و چهار تا دایره کنار هم و چهار عنوان انها کنار هم افتادند که صد البته هم از زیبایی اش کم میشه و هم معلوم نیست کدوم دکمه برای کدوم مورده .

توی مورد چک باکس هم همینطوره .

سوال من از اساتید اینه که چطور باید به این المان ها استایل خودمون رو بدیم ؟

من توی طرح بندی کدهای دکمه های رادیویی رو که نگاه می کردم چیزی دستگیرم نشد !!

کد:
</li>
    <li class="rsform-block rsform-block-maxspeed">
        <div class="formCaption">{maxspeed:caption}</div>
        <div class="formBody">{maxspeed:body}<span class="formClr">{maxspeed:validation}</span></div>
        <div class="formDescription">{maxspeed:description}</div>
    </li>

آر اس فرم پرشین 1.5.2 رو هم تست کردم فرقی نداشت .
شاید مشکل من با قالبم باشه ولی باید بشه درستش کرد .

ممنون میشوم دوستان راهنمایی کنند .
کسی نمی خواد منو راهنمایی و کمک کنه؟
با سلام خدمت اساتید گرامی
یه سوال داشتم
وقتی یک فیلد متنی درست می کنیم ، در تنظیمات فیلد ، قسمتی هست به نام "مقدار پیش فرض" چطور میتونیم متنی رو که در این قسمت وارد کردیم در هنگام نمایش در فرم ، تغییر رنگ بدیم(مثل فرم های حرفه ای کم رنگ باشه متن اش) و وقتی روی فیلد کلیک کردیم برای تایپ ، خود به خود متن پیش فرض پاک بشه؟

ممنون از راهنماییتون.
سلام وقت بخیر دوستان عزیز
من نیاز به راهنمایی دارم در باب فرم ساز جوملا ی سری سوالت داشتم ممنون می شم راهنماییم کنید:

فرم ساز RSFORM

1.من می خوام شخص قبل از پر کردن اطلاعات فرم اقدام به ثبت نام در سایت کنه و بعد از اون با زدن کلید ادامه
یا همچین چیزی به صفحه تکمیل فرم بره یا به همون صورت چند مرحله ای.

2.من قسط دارم یک سری جداول برای آیتم های بسازم اما از دستور هاش اطلاعای ندارم یک لینک نمونه در زیر هست برای
رسوندن منظورم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

3.اما یک مشکلی که الان با اون در گیر هستم من یک فرم در این فرم ساز ساختم حالا وقتی بصورت آزمایشی
در سایت تمام فیلد ها رو پر می کنم و پیام تشکر میاد که متشکریم از تکمیل ثبت نام شما ایمیلی نه به مدیر و نه به کاربر ارسال می شه و این ارور که(توابع ایمیل فراخوانی نشده است رو می ده)ممنون می شم در این موردم راهنمایینم کنید
که چطور توابع ایمیل رو تنظیم کنم.
برای اینکه فرم رو کاربران ثبت نام کرده بتونند پر کنند باید سطح دسترسی منویی که ساختید برای نمایش فرم برای اعضا قرار دهید.
تنظیمات ایمیل سایتتون رو چک کنید اگر درست بود باید به هاستینگ اعلام کنید بررسی کنند.
همچنین تنظیمات ایمیل فرم رو در فیلدهایی که ایمیل مدیران وارد میشه.
برای اون جدول ها که گفتید اگر منظورتون نمایش اخبار و غیره هست در انجمن مباحث و مشکلات عمومی مطرح کنید.

اگر کتاب راهنمای جوملارو بخونید با این موارد دسترسی آشنا میشید و کارتون راحت میشه.
برای ساخت فرم چند صفحه ای هم کافیست در جاهایی که در فرم نیاز است, صفحه بندی اضافه کنید تا به صفحه بعد بره.
لینک مرجع