پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
خواهش میکنم انتشار دانسته هام وظیفه است هم شرعی هم ملی خود من هم چیزهای خیلی زیادی از دوستان همین انجمن یادگرفتم بخصوص آقای گنجی.
قبل از پاسخ لازمه معذرت خواهی کنم از دوستانم بابد کمرنگ شدنم کمی مشکلات شخصی داشتم که شکر خدا کمتر شده و سعی میکنم بیشتر به انجمن سر بزنم.

برای مشکل شما...
چیزی که شما میخوای بهترین راه استفاده از کلید رادیویی هست چون ماهیت کلیدهای رادیویی انتخاب فقط یک گزینه است

و اگر به استفاده از چک باکس اصرار دارید باید با تیک خوردن هر گزینه بقیه رو غیرفعال کنید

مثلا وقتی بله تیک خورد خیر غیرفعال بشه و بلعکس
کافیه این کد رو در خواص فیلد کپی کنید

جای yes و no را با نامهای یکتای فیلد جایگزین کنید.
و همچنین جلوی enable بدون هیچ فاصله ای نام یکتای فیلدی که قراره غیرفعال بشه.
کد:
onclick="enableno('no','yes');"
اقاي سليماني ممنون از راهنماييتون من هر كاري كردم نتونستم طبق راهنمايي شما
منحصر به فرد كنم تيك چك باكس....(راستي اين مورد رو توي چك باكس به اين دليل مي خوام چون از پلاگيم پرداخت ار اس فرم استفاده مي كنم و توي آن محصولات يا موارد به شكل چك باكس هستند نه دكمه راديويي)

اگر مقدور است يك فرم ساده به اين شكل (با چك باكس منحصر به فرد اگر يكي انتخاب شد ديگه هيچكدوم انتخاب نشن)

مثال :قيمت كتاب
1000 تومان 2000 تومان 3000تومان

درست كنيد و اپلود كنيد خيلي ممنون مي شم مي تونم از روي فرم متوجه شم...بازم از توجه شما ممنونمBlush
با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
من 2 تا سوال مهم دارم

1- من فیلد آپلود در فرمم قرار دادم و میخواهم اتفاقی بیفته که وقتی کاربر داره فایل آپلود میکنه یه عکس یا یه متن نمایش بده که مثلاً درحال آپلود میباشد و پس از اتمام آپلود بصورت خودکار حذف شود.
2- درفرمم میخوام پس از پرداخت کاربر بهش پیامک ارسال بشه.

پیشاپیش ممنون
با درود و خسته نباشید
من فرمساز رو دانلود کردم ونصب کردم
تغصصیرات ایمیل رو هم ایجاد کردم تو قسمت تنظیمات مدیریت
اما ایمیلی برای ایمیل هاست ارسال نمیشه
ولی در قسمت مدیریت فرم تمام فرمهای ارسالی رو نشون میده
هاست من دایرکت ادمین هست

به نظر شما چه باید کرد ؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقاي سليماني ممنون مي شم منو راهنمايي كنيد هر روز تاپيكو به اميد شما نگاه مي كنم Smile

من هر كاري كردم نتونستم طبق راهنمايي شما
منحصر به فرد كنم تيك چك باكس....(راستي اين مورد رو توي چك باكس به اين دليل مي خوام چون از پلاگيم پرداخت ار اس فرم استفاده مي كنم و توي آن محصولات يا موارد به شكل چك باكس هستند نه دكمه راديويي)

اگر مقدور است يك فرم ساده به اين شكل (با چك باكس منحصر به فرد اگر يكي انتخاب شد ديگه هيچكدوم انتخاب نشن)

مثال :قيمت كتاب
1000 تومان 2000 تومان 3000تومان

درست كنيد و اپلود كنيد خيلي ممنون مي شم مي تونم از روي فرم متوجه شم...بازم از توجه شما ممنونمBlushRose
سلام.
ببخشید من جواب سولتون و تایپ کردم اما بخاطر مشکل پیش امده در اینترنتم ظاهرا ارسال نشده

در هر صورت الان دسترسی به فایلی که براتون ایجاد کردم ندارم اما میتونید از رو این نمونه به نتیجه برسید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یه توضیح کوچیک: در هر چک باکس یک کد قرار داره که وقتی چک باکس تیک میخوره یه رشته کد در جاوا اسکریپت فراخوانی میشن
البته در این کد برای کلید رادیویی هست که تفاوتی نداره و نام یکتا مهم هست نه نوع

امیدوارم تونسته باشم منظورم و برسونم..

در ضمن در این کد با تیک خوردن یک ایتم enable میشه که شما باید جایگزین کنید با disable
نشان دادن متغيرهاي php به صورت پيش فرض در زمانيكه فرم نمايش داده مي شود .

با RSForm شما مي توانيد متغير ها را ،مانند اطلاعات كاربر روي فرمي كه ايجاد كرده ايد نمايش دهيد (در صورتي كه كاربر log in شده باشد )

براي مثال : فرض كنيد كه مي خواهيد يك فرم ارسال ایمیل ايجاد كنيد ، به صورت پيش فرض، اگر كاربر قبلا log in شده باشد، برای پر کردن فیلد ایمیل از اطلاعات ثبت نام کاربر ، چه باید کرد ؟

1 – يك كامپونت جعبه متن بسازيد .

2 – در "مقدار پیشفرض" كد زير را تايپ كنيد :

نقل قول: //<code>

$rsuser=JFactory::getUser();

$user=$rsuser->get('email');

return $user;

//</code>

بخشي از كد (كه شامل تگ هاي // است ) اطلاعات كاربر را در متغير $user لود مي كند . چگونگي استفاده از اين متغير در زير آورده شده است :

کد:
$rsuser->get('id') = user id

• $rsuser->get('username') = the username

• $rsuser->get('name') = registration full name

• $rsuser->get('email') = registration email

سوال

حالا من ایمیل و نام و نام کاربری رو ارسال کردم حالا میخام موبایل و نام خانوادگی رو ارسال کنم این کد فقط برای پیش فرض های لاگین هست

چطوری میتونم نام خانوادگی و موبایل رو هم اضافه کنم
این کد ها کدهای یوزر هست
کد:
$rsuser->get('id') = user id

• $rsuser->get('username') = the username

• $rsuser->get('name') = registration full name

• $rsuser->get('email') = registration email
اینارو از کجا پیدا کنم؟

چون فک میکنم اگه به این کدها نام خانوادگی و موبایل رو اضافه کنم میشه
سلام دوستان

یه مشکل توساخت فرم بهش برخوردم اینه که :

یه فرم ثبت نام درست کردم که اطلاعات نام و نام کاربری و ... رو میگیره . حالا میخوام کاری کنم که مثلا 10 تا کاربر بتونند ثبت نام کنند . نمیدونم چطور باید اینکارو کرد . خواهشا" راهنمایی کنید
سلام
آموزش محدود کردن تعداد ارسال های یک فرم در همین انجمن
لینک مرجع