پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: تغییر پیشوند جداول پایگاه داده در جوملا ( امنیتی )
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام

همه می دانیم که پیشوند جداول پایگاه داده جوملا با _jos ساخته می شوند .
و این پیشوند پیشفرض جوملا کار هکرها را آسان می کند! بنابر این برای تغییر این پیشوند و بالا بردن امنیت سایت خود اقدامات زیر را انجام دهید .

البته این مورد فقط در جوملا 1.5 می باشد و در جوملا 1.6 و 1.7 رفع شده است .

پس این اقدام برای دوستانی است که با جوملا 1.5 کار می کنند.

ایتدا کامپوننتی که پیوست کرده ام را دانلود و نصب نمایید . ( دقت کنید که این کامپوننت برای جوملا 1 است و شما باید پیش از نصب پلاگین ارث بری System - Legacy را از مدیریت پلاگین ها فعال کنید )

بعد از نصب وارد کامپوننت شوید . یک تصویر مانند تصویر زیر مشاهده می کنید .

[تصویر:  m5fgovky7sb7x8rlmath.png]

کادر اول پیشوند پیشفرض پایگاه داده جوملا _jos می باشد .
شما باید پیشوند جدید را به عنوان مثال _abc را در کادر دوم وارد نمایید و سپس روی گزینه Update Tabel Prefixes کلیک کنید .

بعد از تغییر یافتن پیشوند جداول پایگاه داده کد زیر در وبسایت مشاهده می شود

کد:
jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 1146
Table '*****_jo151.jos_session'doesn't exist SQL=INSERT INTO `jos_session( `session_id,time,username,gid,guest,client_id` )VALUES( '3uac8rbctofmccr7918tv4jkp6','1232994018','','0','1','0' )

شما باید وارد روت جوملای خود و سپس فایل configuration.php بشید و عبارت var $dbprefix را پیدا کنید مانند تصویر زیر و در مقابلش پیشوند جدید را جایگزین و ذخیره کنید تا این مشکل برطرف شود.

[تصویر:  af91jjqwf3scn1twdq1.png]

[تصویر:  c5h7ntddxj9dd3x7zxsd.png]

با انجام این کار امنیت سایت شما بالاتر می رود .

منبع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با تشکر از شما بایت این آموزش
این کار برای امنیت سایت مفید است !
برای این منظور قبلا یک افزونه در پارس جوم معرفی شده که نیازی به فعال سازی پلاگین وارث ندارد و کار با ان بسیار راحت است و فایل کانفیگوریشن را نیز خود بروزرسانی میکند !
از تاپیک زیر میتوانید دانلود کنید !
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت آقایون اساتید

من وقتی دیتابیس رو اکسپورت میکنم و داخل هاست رایگانی که واسه تست سایت قبل از تحویل امپورت میکنم این ارور رو نشون میده بهم

کسی هست که راهنمایی کنه منو که باید چیکار کنم؟[تصویر:  attachment.php?attachmentid=4647&d=1379593639]
درود بر شما
سوال جدید در تایپیک جدید!
تصویر را در داخل انجمن آپلود کنید!
در هاست های رایگان به خاطر محدودیت هایی که برای کاربران ایجاد می شود برخی مشکلات بوجود می آید و این طبیعی است.

شاد باشید و شادی بخش دیگران
خیلی فوری
با سلام و خسته نباشید
ببخشید من این مطلب تغییر پیشوند پیش فرض پایگاه داده و توسایت خوندم و این مراحل رو انجام دادم ولی به یک مشکلی برخوردم نمیدونم چطوری جداولمو پاک کنم
ممنونم کسی منو راهنمایی کنه
چون الان به سایت دسترسی ندارم و خیلی زود باید این مشکلو حل کنم
اول از هر کاری باید بک آپ تهیه می کردید و الان آنرا بر می گردانید
اگر خودتون بک آپ ندارید، با مدیر هاست در تماس باشید تا برای شما انجام دهند
لینک مرجع