پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: پلاگين جوملا، جلوگيري از كپي و حفاظت از مطالب سايت AntiCopy
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
Plugin Joomla 1.5 Joomla 2.5 joomla 3.0 joomla4.0

[تصویر:  1306245209_1_b47dc7ce1d.gif]

سلام و درود
با توجه به اينكه برخي از دوستان خواهان جلوگيري از كپي مطالب سايت خود هستند اين افزونه را كه جديد هم است به دوستان معرفي ميكنم
توسط اين پلاگين جوملا 1.5 و 2.5 و 3 و جوملا 4 ميتوانيد از مطالب سايت خود تا حدودي محافظت كنيد.اين افزونه با غيرفعال كردن راست كليك و انتخاب متن (هاي لايت كردن) استفاده از مطالب شما را براي تازه كارها محدود ميكند.البته هيچ افزونه اي نميتواند صد در صد اين كار را انجام دهد چون روش هاي مختلفي براي ذخيره سايت موجود است!

اين پلاگين با مرورگرهاي معروف مانند اپرا،فايرفاكس،اینترنت اکسپلورر و كروم تست شده است!

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تاپیک با اضافه شدن آخرین نسخه پلاگین بروز رسانی شد و به انجمن پلاگین های جوملا 4 منتقل شد!
(۴-۳-۱۳۹۰ ۰۱:۰۲ صبح)رضا گنجی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اين پلاگين با مرورگرهاي معروف مانند اپرا،فايرفاكس،اینترنت اکسپلورر و كروم تست شده است!
یعنی اگه یکی با یه مرورگر که معروف نیست وارد سایت بشه میتونه عملیات کپی را انجام بده ؟
بله ممكن است و اين پلاگين فقط جلو كاربران مبتدي را خواهد گرفت و افزونه اي با كاركرد صد در صد موجود نيست.البته وقتي كسي ببينه كپي كردن مطالب دردسر داره معمولا بي خيال ميشه!
فایر فاکس و گوگل کروم پلاگین های فعال کردن کلیک راست و غیرفعال کردن اسکریپت دارند که این پلاگین هارو از کار میندازه!
اين نوع پلاگين ها به سئو سايت و رتبه اون و جلوگيري از موتورهاي جستوجو لطمه نميزنن؟
ربطی به سئو نداره و فقط راست کلیک و سلکت رو برای بازدید کننده غیرفعال می کنه و متن سرجاش هست و موتور های جست و جو معمولا راست کلیک نمی کنند!!!!
جواب هوشمندانه اي بود كه موتورجستوجو راست كليك نميكنه..

منظور من اين بود شايد بصورت خاصي باعث جلوگيري دسترسي رو بوجود بياره..
نه دوست عزیز
معیارهای جستجو موتورهای جستجو Content و لینک ها و ... می باشد که ربطی به دیگر قسمت های سیستم نمی باشد.
شما با استفاده از این پلاگین وقتی کاربر کلیک راست میکند در واقع دارد برنامه ای را اجرا میکند و این برنامه با دادن پیغام مانع راست کلیک در سایت شده و 50% درصد از کپی کردن مطالب سایت ها جلوگیری میکند . البته در بعضی از شرایط پلاگین ها باعث کند شدن سایت و همان سئو میشود ولی این پلاگین مشکلی برای سایت ایجاد نمی کند
البته روشهای زیادی برای دور زدن پلاگین ها و افزونه های امنیتی است ولی همینطور که آقای گنجی فرمودند معمولا برای کسانی که مبتدی هستند کاربرد دارد
موفق باشیدRose
برای جوملا 2.5 هم چنین افزونه ای وجود داره؟
بله وجود داره و تاپیک بروز رسانی خواهد شد.ضمن اینکه آدرس سایت سازنده در ارسال اول موجود است.
ضمن اینک افزونه های جوملا 1.6 و 1.7 هم با جوملا 2.5 سازگار هستند.
من روی جوملا 2.5 نصب کردم با تنظیمات عکس ولی کار نمیکنه با مرورگرهای مختلف تست کردم
لینک مرجع